PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652377}
6,9 19 496
ocen
6,9 10 1 19496
Przyjaciółki
powrót do forum serialu Przyjaciółki

Coraz trudniej oglądać

ocenił(a) serial na 5

Pomijam scenariuszowe niedoróbki, wzorowane chyba na telenoweli przynajmniej brazylijskiej, ale gra aktorska np. Joanna Liszowskiej jest zwyczajnie tak dołująca, ciągle te same miny, chyba już bracia Mroczek mają większe umiejętności. Serio oglądanie jest bolesne

anofi

Mnie najbardziej zdumiewa cały czas zaginanie czasoprzestrzeni. W pierwszym sezonie było 15 lecie matury i Hania miała 5,5 roku. Teraz ma co najmniej 20-21, czyli dziewczyny powinny się już zbliżać do 50 , a cały czas mam wrażenie, że są pokazywane jako max 40. Zuzie kiedyś nawet przypięli pesel 91 na pozwie rozwojowym. Moda na sukces się kłania.

użytkownik usunięty
bazylekk

Tak! Jak mnie to wkurza. Nie chce im się liczyć czy mają nas za idiotów?
Albo to, że o ciąży mówią tak, jakby rzeczywiście mogła się im przydarzyć, tymczasem w okolicach 50-tki prędzej mogą się spodziewać menopauzy lub mieć ją już za sobą. Oczywiście zdarzają się i takie przypadki, jednak szanse są bardzo małe.
I ten brak konsekwencji w scenariuszu. Patrycja miała być bezpłodna i zaszła dwa razy w ciążę. Zuza tak samo. Inga z 2 lata wcześniej rzuciła typa, bo "może nie móc dać mu dziecka". I teraz nagle udajemy, że prawdopodobnie każda z nich może być w ciąży? Mogliby się nie ośmieszać. A jak chcą urządzać kółeczko lasek w ciąży to niech zrobią nowy serial

Wtf? Kobiety mogą mieć menopauzę w okolicy 60, w póki jej nie mają, mogą normalnie zajęć w ciążę.

użytkownik usunięty
tazla

Średni wiek menopauzy w Polsce to około 51 lat. więc statystycznie albo ją przeszły albo zaraz będą przechodzić.
Normalnie zajść w ciążę? Spałaś na biologii? Z wiekiem szanse na zajście w ciążę maleją. O ryzyku dla zdrowia i życia kobiety czy ewentualnych wadach genetycznych płodu nie wspominając. Szansa, że cztery typiary w okolicach 50-tki zaszły w tym samym czasie jest właściwie bliska zeru.

Dla uściśnienia: Statystyczny wiek, to między 48 a 52 rokiem , ale nie wsadzisz kobiety w sztywne ramki, przedwczesną menopauzę można mieć nawet w weku 30 lat, tak samo w drugą stronę, można ją mieć dopiero po 60. Jak widać chyba ty przespałaś biologię, bo można zajść w ciążę po 40, a nawet po 50. Na temat podwyższonego ryzyka utraty ciąży, bądź wadach genetycznych płodu nie mam zamiaru dyskutować, bo nie o tym jest przedmiot dyskusji, ani o tym, że wszystkie na raz zaszły, nie jestem na bieżąco już z tym serialem. Podkreślam jedynie fakt, że w takim wieku można zajść w ciążę, ba, urodzić zdrowe dziecko też można.

użytkownik usunięty
tazla

Dziecko, ty nawet polski przespałaś. Wygoogluj słowa "średnia", "malejące szanse" oraz "ewentualne". Dopiero się wypowiadaj.

Tylko atakować potrafisz. Może ci się nie podobać to, co napisałam, ale faktów nie zmienisz. Ps. Przespałaś to ty całe dzieciństwo, kiedy ktoś cię kultury próbował nauczyć.

użytkownik usunięty
tazla

Skoro nie rozumiesz czytanego tekstu i na tej podstawie wmawiasz mi brak wiedzy to się nie dziw. Nie lubię głupiutkich ludzi, którzy swoją głupotą marnują mój czas

To ty mi wmawiasz brak wiedzy, nazywasz dzieckiem, twierdzisz, że przespałam biologię, a teraz jeszcze nazywasz "głupiutką", więc księżniczko spójrz na siebie. Wiesz kogo ja nie lubię? Ludzi, którzy żeby udowodnić "swoją rację" próbują poniżać, wmawiać im, że są glupsi. Przedstawiłam ci ogólnodostępne fakty, a nie rzeczy wyssane z palca. Totalny brak kultury z twojej strony, jak masz problem z emocjami, to idź do specjalisty.

użytkownik usunięty
tazla

Nie potrafiłaś zrozumieć co się do ciebie pisze, marnujesz mój czas i jesteś wielce zdziwiona i obrażona, że reaguję. Przykład: ja napisałam, że średnia wartość jest taka, a ty ze nieprawda bo to taki i taki przedział. Napisałam, że szanse są bardzo małe, a ty że nieprawda bo przecież się da. Przeczytaj z dziesięć razy czy ile potrzebujesz żeby zrozumieć i nie marnuj już mojego czasu.

A co ja muszę mieć takie samo zdanie jak ty? Bo co? XD równie dobrze, to ja mogę napisać, że ja mam rację, a ty nie i żebyś przeczytała z 10 razy i nie marnowała mojego czasu. Zluzuj, serio, to tylko jakoś glupi serial, a ty nie potrafisz zdania bez obrażania napisać. Jak ty się tak do ludzi w swoim otoczeniu odnosisz, to im współczuję, że muszą z tobą obcować. Masz coś jeszcze do dodania, bo serio mam ciekawsze zajęcia o tej jałowej dyskusji.

użytkownik usunięty
tazla

Definicja słów to nie jest kwestia opinii... Już się nie pogrążaj i idź lepiej zajmij się tymi swoimi "ciekawszymi zajęciami"

Jedyna osobą, która się pogrąża jesteś ty. Żal mi ciebie, serio. Nikt nie lubi takich zgorzkniałych, zadufanych w sobie, narcystycznych, przemądrzałych kobiet.

użytkownik usunięty
tazla

Jesteś zbyt głupiutka, żebym wzięła twoje słowa na poważnie

jw.

użytkownik usunięty
tazla

Dorośnij i zmądrzej to pogadamy. Może

Nie, nie pogadamy więcej. Unikam osób takich, jak ty. Lubię rozmawiać z osobami inteligentnymi, a ty do nich nie należysz. Swoje słowa zastosuj do siebie. Co za wstrętny człowiek. Ps. Jak widać dla ciebie jestem wystarczająco dorosła i mądra, bo ciągniesz tę dyskusję w nieskończoność.

Jako ta mądrzejsza ustąpię ci i zakonczę to, bo takie osoby jak ty muszą mieć ostatnie zdanie, co zaraz potwierdzisz. Na szczęście wyżej wszyscy, którzy tu wejdą, zobaczą twoją "wizytówkę".

użytkownik usunięty
tazla

Tak się składa że mówisz o sobie dziewczynko. Pozdrawiam ozięble

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones