PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1120}
6,4 20 743
oceny
6,4 10 1 20743
4,2 6
ocen krytyków
Panna Nikt
powrót do forum filmu Panna Nikt

Obejrzałam ten film mając 9 lat i wczoraj mając 29. I trzeba przyznać, że jest bardzo dobry. Nie wiem co się stało z Muchą i Powierzą, że po tym filmie ich talent aktorski całkowicie prysł. Mucha w tym filmie rewelacyjna. I już w żadnym innym nie była dobra. Chyba zbyt duże ego zniszczyło jej talent.
Kiedy miałam 9 lat ten film mnie tak przeraził, zrył mi psychikę wręcz. Nie chciałam oglądać tych klaustrofobicznych scen, ale nie mogłam się oderwać od telewizora. Patrzałam jak zahipnotyzowana. Potem miałam koszmary. Historia jest mocna, szczególnie dla małej dziewczynki. Po latach muszę rzec, że podtrzymuję opinie. Film jest o relacjach między dziewczynkami i niestety, ale w pewnym wieku takie historie się zdarzają, dziewczyny się testują, rywalizują, chcą do siebie przynależeć, albo tak się nienawidzą, że aż się niszczą. Sama znałam taką "Kasię" i tą drugą. Myślę, że dziewczyny lepiej zrozumieją o co chodzi. Muszę przeczytać książkę, bo niestety nie czytałam.

ocenił(a) film na 4
klaudia0

Film powstał w 1996 roku, ma więc dopiero 17 lat...

ocenił(a) film na 5
czipsy_dwa

słuszna uwaga :)

czipsy_dwa

no fakt - dzięki za poprawkę;) nic to jednak nie zmienia w moich odczuciach :)

ocenił(a) film na 4
klaudia0

Trudno, żeby miało to cokolwiek zmienić w odczuciach odnośnie do filmu :). Po prostu wyszło dość zabawnie :).

czipsy_dwa

no wiem, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie ;)) <wstydzi się> ;p

klaudia0

Klaudia, pełna zgoda co do Anny Muchy. Szkoda, że poszła potem w takim a nie innym kierunku. Cóż, taka kobieta...
Pierwszy raz obejrzałem ten film chyba kilka lat po premierze, byłem nim tak zafascynowany, że sięgnąłem potem po książkę
a nawet nabyłem ścieżkę dźwiękową (wtedy jeszcze na kasecie magnetofonowej, mam ją do dziś).
6,4 (obecna ocena na filweb, waga 15,000 osób głosujących) to zdecydowanie za mało jak na takie dzieło.
Do dziś jeden z moich ulubionych filmów polskich.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
klaudia0

Ania Mucha ma sie dobrze. vide : http://www.filmweb.pl/film/Pitbull.+Nowe+porz%C4%85dki-2016-747433

ocenił(a) film na 7
klaudia0

Też pamiętam, jak mi ten film "zrył beret" w dzieciństwie. Potem jeszcze kilkakrotnie do niego wracałam i zawsze pozostawiał we mnie pewien rodzaj niepokoju...

ScarlettElvie

U mnie to samo w kwestii dzieciństwa. Trzeba przyznać, że film niezwykle klimatyczny, duszny i niepokojący.

ocenił(a) film na 9
klaudia0

Mucha i Romantowska były tutaj rewelacyjne, Powierza także.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones